Publicat pe 05 Oct 2022

Analist Servicii Clienti

FRESH CALL

Descriere job:

Analist servicii clienti / operator call center

Responsabilități:

- Asigura inregistrarea comenzilor in sistem si comunica cu clientii prin toate mijloacele de comunicare disponibile (corespondenta scrisa, apeluri telefonice daca este cazul), conform modului de lucru agreat in cadrul companiei, tratand cu profesionalism toate cererile in vederea acoperirii nevoilor clientilor

- Inregistreaza in sistemul de lucru informatii aditionale despre cererile clientilor pentru buna derulare a procesului

- Comunica cu celelalte echipe implicate in proces (echipele servicii clienti din Franta, Serviciul post vanzare, Facturare etc) in vederea solutionarii cererii clientului final

- Furnizeaza informatii generale despre produsele disponibile pentru rezolvarea solicitarii clientului

- Respecta cerintele de productivitate si de calitate agreate la nivelul companiei

Cerințe:

Candidatul Ideal

- Experienta pe o pozitie similara – constituie un avantaj

- Cunostinte de limba franceza (nivel avansat)

- Abilitati de comunicare

- Capacitate de organizare si planificare a activitatii

- Abilitati de identificare si solutionare a problemelor

- Orientare catre client

- Orientare catre rezultate

- Operare PC

Beneficii:

Pachet salarial motivant

Prime acordate in functie de performanta