Publicat pe 26 Apr 2021

Agent Vanzari

CLIMA TECH

Descriere job:

Agentul de vanzari echipamente climatizare:

Descrierea jobului

  • raspunde de indeplinirea target-ului lunar de vanzari (vanzari realizate clientilor din baza proprie sau clientilor noi) si a obiectivelor strategiei de vanzare;
  • se ocupa de vanzarea produselor de climatizare catre clienti tinand cont de specificatiile acestora dar si de indeplinirea obiectivelor de vanzari fixate de catre superiorul direct;
  • raspunde de administrarea portofoliului existent de clienti si mentinerea relatiilor cu acestia;
  • intretine permanent contactul cu clientii actuali pentru a le prezenta oferta actualizata de produse de climatizare si a le comunica modificarile aparute;
  • identifica oportunitatile de pe piata in scopul de a atrage noi clienti si promoveaza produsele companiei potentialilor clienti identificati;
  • participa la cresterea vanzarilor de produse si servicii prin stabilirea de intalniri si prezentari atat la sediul cat si in afara acestuia;
  • este responsabil pentru documentele incheiate personal, conform politicii firmei (contracte, documente contabile)
  • este responsabil cu realizarea corecta si eficienta a rapoartelor si analizelor privind activitatea desfasurata;
  • raspunde de promovarea corespunzatorea a imaginii si produselor firmei.
  • Candidatul ideal

    Dorim sa ne marim echipa de vanzari prin angajarea unor agenti de vanzari in vederea desfasurarii unei activitati de vanzari active, de teren. Pentru a face parte dintr-o echipa dinamica si profesionista, trebuie sa:

  • dai dovada de excelente abilitati de comunicare, negociere si persuasiune;
  • sa fii orientat spre realizarea obiectivelor de vanzare si sa detii abilitati de organizare si planificare;
  • sa detii permis de conducere cat. B (conditie obligatorie);
  • sa fii o persoana dinamica si sa detii un minim de cunostinte de marketing si echipamente de climatizare.
  • Constituie avantaj:

  • Experienta anterioara pe o pozitie similara;
  • Istoric, referinte pozitive, recomandari;
  • Salariul este format din parte fixa + bonusuri (valoarea bonusurilor poate depasi valoarea fixa)
  • Se ofera:

  • masina de serviciu, laptop, telefon