Publicat pe 14 Sep 2021

Agent Vanzari

Velrom SRL

Descriere job:

Cerinte

  • Experienta in vanzari in domeniul vanzarilor (preferabil FMCG) – min 2 ani;
  • Preferabil studii superioare finalizate;
  • Cunostinte operare PC (Excel, Word);
  • Permis auto categoria B ( cerinta obligatorie );
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, atitudine orientata spre satisfacerea cerintelor clientilor, spirit intreprinzator.
  • Responsabilitati

  • Identificarea potentialilor clienti si estimarea potentialului si bonitatii acestora;
  • Colaborare permanenta cu beneficiarii si potentialii beneficiari ai societatii;
  • Monitorizeaza: preturile practicate pe piata la produsele similare, produsele noi aparute pe piata, expunerea corespunzatoare a produselor proprii in locatiile beneficiarilor;
  • Urmareste evolutia vanzarilor pe fiecare client deservit;
  • Atingerea target-ului de vanzari alocat;
  • Atingerea numarului de clienti stabilit;
  • Implementarea politicilor comerciale ale firmei;
  • Imbunatatirea continua a retelei de distributie.
  • Beneficii Oferite

  • posibilitatea de a lucra intr-un colectiv dinamic;
  • posibilitatea de promovare si specializare;
  • tichete de masa, bonus de performanta, masina de serviciu, tableta