Publicat pe 04 Aug 2022

Agent vanzari Europa

KOFF DISTRIBUTION SRL

Ești o persoană convingătoare, iar discuțiile despre afaceri te provoacă sau te fac să te simți mai confortabil decât la o bere cu prietenii? Atunci alătură-te echipei noastre de Vânzări.

Ți se potrivește acest job dacă:

  • nu vrei doar ”un alt job” ci o familie care să te ajute să te dezvolți profesional
  • ești conștient că din momentul în care vom fi colegi te vei transforma într-un veritabil ambasador al brandului nostru și, automat, va trebui să păstrezi o imagine bună la nivel internațional a companiei
  • ești gata să asiguri o relație bună cu partenerii noștri
  • știi ce înseamnă ”B2B”,  ”Upselling” sau ”Retail” și poți transforma un client inactiv într-unul activ
  • ești sigur că poți să promovezi la superlativ și să prezinți produsele / serviciile oferite de companie, în conformitate cu standardele și politicile noastre.

Responsabilități:

Descrierea jobului:

  • Prezintă și promovează direct produsele / serviciile companiei prin realizarea de oferte către actualii și / sau potențialii clienți

  • Se asigură că face un research permanent al pieței în vederea identificării de noi clienți ori pentru păstrarea celor existenți

  • Agentul de Vânzări trebuie să aplice procedura de verificare a documentelor clientului, identitatea sa și a companiei sale

  • Administrează și dezvoltă portofoliul de clienți din străinătate. Totodată, menține în permanență legătura cu aceștia și caută să-i fidelizeze

  • Urmărește încasarea comenzilor și face propuneri către Managerul de Departament pentru acordarea unor eventuale discounturi pentru clienții fideli

  • Comunică amabil, bazându-se pe un limbaj adecvat unei piețe internaționale

  • Poate realiza un plan de vânzări lunar, trimestrial, anual

  • Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienți și de transmiterea documentelor de vânzare

  • Anunță Managerul de Departament despre orice deficiență constatată sau eveniment petrecut

  • Menține o relație bună cu fiecare partener al companiei noastre

Cerințe:

Candidatul ideal

- Must have - cunoaște limba engleză la nivel avansat (orice altă limbă străină reprezintă un avantaj)

- Pasiune pentru Vânzări

- Este serios, responsabil, hotărât, adaptabil, super pozitiv și are autocontrol.

- Are sau dezvoltă calitățile necesare pentru un asemenea rol (spirit de observație, răbdare, viteză de reacție, capacitate de comunicare, inspirație etc)

- Este o persoana dinamică, eficientă, cu aptitudini de comunicare, capacitate de adaptare și lucru in echipă

- Deține bune abilităţi dе organizare a timpului, sarcinilor şi locului dе muncă

- Este încrezător și charismatic

- Beneficiază de o reală capacitate de multi-tasking

- Este atent la detalii și poate evalua rapid lucrurile și lua decizii bune și prompte.

- Vine cu o experiență de minim 2-3 ani în spate în zona de Vânzări

- Certificările obținute în acest domeniu reprezintă un avantaj

Beneficii:
  • Salariu atractiv potrivit experienței tale și bonusuri de performanță bazate pe productivitate
  • Tichete de masă (pe CARD)
  • Dezvoltare profesională și financiară continuă într-un mediu dinamic și deschis. Posibilitate de avansare rapidă
  • Dotare tehnica conform cerințelor postului
  • Clădire modernă, birou super dotat tehnologic, vibe excelent și oameni faini
  • Cafea bună și gratis la orice oră :)